Soovides lisainfot, võta meiega ühendust.

  Lenderi Villa

  Lenderi Villa on stiilipuhas ja ajatu arhitektuuripärl esimese Eesti Vabariigi aegadest. Sellel 1925. aastal ehitatud viie korteriga majal on paekivivundament, kaheraamsed ruudulised aknad ja valtsplekiga katus ühes kauni kolmnurk-frontoonigaÜhtlasi ehib villa elegantset fassaadi klassitsistlik horisontaalne ja vertikaalne puidust dekoor ning ilus puitpits.

  Hoone läbis põhjaliku ja detailitäpse rekonstrueerimise 2022. aastal, mille käigus võeti kõik palkideni lahti ja betoonist valati uued vahelaed. See südamega tehtud töö on kummardus Eesti kultuurile ja ajaloole, kinkides majale tagasi tema hiilgeaegade sära ühes kõigi tänapäevaste mugavustega.

  Ainulaadsed korterid

  Kõik korterid on täielikult möbleeritud ja paistavad silma stiilse skandinaavialiku sisekujunduse ja unikaalse planeeringu poolest. Viimistluses on kasutatud kvaliteetseid ja ajas kestvaid materjale, näiteks naturaalset tammest kalasabaparketti ja helgeid toone, mis loovad ajatu ning hubase atmosfääri.

  Korterite planeeringu autoriks on diplomeeritud sisearhitekt Timo Villak, kelle suurepäraselt läbimõeldud ruumikasutus on andnud ka väiksematele korteritele mõnusa avaruse ning õhulisuse.

  Kaunis aed ühes mõnusa puhkealaga

  Lenderi Villat kaunistab avar ja privaatne aed, mis pakub ilusat ja rahulikku äraolemist igal aastaajal. Maja ees laiub armas lilleaed koos väärikate põlispuudega. Krundi tänavapoolset külge ääristavad aga elegantne puidust lippaed ja kaunis elupuuhekk, mis lisavad privaatsust ja summutavad müra.

  Jalgväraval on moodne videokaameraga fonolukk ja maja juurde viiv jalgtee ning hoovi servas olev kaheksale autole loodud parkla on stiilselt valgustatud. Ühtlasi on kõigile elanikele loodud aeda ka mõnus puhkenurk, kus saab alati mugavalt ja meelepäraselt aega veeta.

  Arhitektuuripärl ajaloo varasalvest

  Kui Tallinn 19. sajandi teisel poolel jõudsalt laienes, tekkis vajadus uute korterite järele. Seda mõistsid ka eesti soost jõukamad perekonnad, kes ehitasid majad, kus ühes korteris elati ise ja teised üüriti välja. Selliseid kauni rohelise hoovialaga puitmaju projekteeriti Voldemar Lenderi ehituskontoris ja sealt pärineb ka Lenderi Villa nimi.

  Voldemar Lender (1876-1939) oli eesti insener, kes õppis Peterburi Tehnoloogia Instituudis. Aastal 1904 valiti ta linnanõunikuks1906–1913 oli ta Tallinna linnapea ja juhtilinnavalitsuse ehitusosakonda. 1903–1914 omas Lender ehituskontorit ning 1919–1925 oli ta Harju Panga nõukogu liige.